Jeszcze raz (2007)

Anna, matka Kasi to żywiołowa, atrakcyjna czterdziestolatka z poczuciem humoru. Jej styl to bojówki i zwykła podkoszulka. Kasia nie jest typową dziewiętnastolatką. Nie lubi imprez, nie interesuje się chłopakami, jada zdrową żywność i uprawia jogę. Michał jest bardzo przystojnym, poukładanym i zamożnym prawnikiem. Paweł ma dwadzieścia lat, kocha życie, ładne dziewczyny i zabawę.
Kasia i Anna miały jechać razem na wakacje nad morze, ale w rezultacie Kasia jedzie sama uczyć się surfingu, a Anna namówiona przez przyjaciółkę zamierza spędzić miło czas z grupą znajomych w górach, u świeżo poznanego przyjaciela, Michała. Chwilę wcześniej Kasia poznaje Pawła na imprezie, na której chłopak nie robi na niej dobrego wrażenia. Następnego dnia Kasia wyrusza nad morze z Pawłem, ale ich wspólna droga to istne "męki". W tym czasie Anna w wyniku podstępu przyjaciół ląduje sama z Michałem w jego domu w górach. Kasia świetnie spędza czas na wybrzeżu, pobierając lekcje windsurfingu od bardzo przystojnego Tomusia.
Paweł w tym samym czasie korzysta z życia, imprezując w towarzystwie rozbawionych przyjaciół. Nie umie jednak zapomnieć o Kasi. W wyniku wielu zabawnych zdarzeń Kasia i Paweł zbliżają się do siebie i nawet zabiegi Tomusia w poderwaniu Kasi nie przynoszą rezultatów. Relacje Anny i Pawła zapowiadają się również bardzo dobrze, chociaż nie brakuje emocji, nerwów i... konkurencji. Kasia nie może doczekać się rozmowy z Anną, chce jej opowiedzieć o swojej miłości, co zmusza Annę do wcześniejszego powrotu do domu. Nagła decyzja powoduje konflikt z zakochanym w Annie Michałem. Do spotkania matki i córki dochodzi przy szpitalnym łóżku Anny.

Produkcja: 2007
Premiera: 4 styczeń 2008

Reżyseria:


Muzyka:


Obsada:
Anna Krzyżańska

Michał Woroczyński

Paweł Woroczyński, syn Michała

Kasia Szajewska, córka Anny

Tadeusz

Tomuś Jaworski

matka Tomusia

Krzysiek

"Hipcio"

Jolka

Zuza

Grażyna

Malicki

kelner

siostra przełożona

Wioletta Marczyk, dziennikarka TVN24

ratownik TOPR

kelnerka; w napisach nazwisko: Krysica

baca

kelner Dobromir

barman

-

-

mąż Grażyny; nie występuje w napisach

koleżanka Kasi; nie występuje w napisach

chłopak koleżanki Kasi; nie występuje w napisach

i inni.


Notatki:
W filmie podano rok 2008 jako rok produkcji. Oczywiście nie jest możliwe w żaden sposób, aby film ten był jeszcze w jakiejkolwiek postaci w fazie produkcyjnej podczas pierwszych trzech dni 2008 roku poprzedzających jego premierę w dniu 4 stycznia 2008 roku, stąd oczywiste jest, że jego rok produkcji to rok 2007 i zgodnie z polskim zwyczajem zawsze podajemy rok produkcji filmu (a nie rok premiery, jak to mają w zwyczaju witryny amerykańskie i niektóre papugujące je witryny polskie). Stąd też przyjęliśmy rzeczywisty rok jego produkcji (2007) zamiast roku premiery udającej rok produkcji (2008), jak to jest nadal błędnie podawane na niektórych witrynach filmowych.


IMDb (angielski)
Wikipedia (polski)


02.170319

(POL) polski,
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz