Hel (2009)

Piotr pracuje w szpitalu psychiatrycznym, gdzie na co dzień styka się z ludzkimi uzależnieniami, cierpieniami i ułomnościami. Jego pacjenci przez swą chorobę nie mają szans na normalne życie, on stara się zrozumieć każdego, swoim spokojem pomaga pokonać strach i bezsilność. Podczas jednego z dyżurów Piotra na izbę przyjęć trafia nieprzytomny młody pacjent. Okazuje się, że jest to syn lekarza, Kamil, który po rozstaniu rodziców został przy matce. Chłopak nagle się pojawił w szpitalu i równie szybko znika. Kiedy dochodzi do siebie, nie chce rozmawiać z ojcem, odrzuca jego pomoc. Obwinia go o rozpad rodziny, nie kryje złości i żalu, od dawna nie kontaktowali się i nie chce tego zmieniać.

Po dyżurze Piotr postanawia jednak odwiedzić syna. Jego była żona Marta dziwi się, że po tylu latach przypomniał sobie o nich, złożył wizytę w ich skromnym lokum. Piotr nie wspomina jej, że Kamil trafił do szpitala psychiatrycznego. Zaprasza syna do siebie na kolację.
Piotr mieszka ze swoją życiową partnerką w nowoczesnym apartamencie. Hanka jest Czeszką, studiowała w Łodzi na wydziale reżyserii. Młoda i ładna kobieta wyraźnie czuje się bezpiecznie u boku Piotra, jest szczęśliwa. Pan domu szykuje dla niej i Kamila dobrą kolację, zależy mu na rodzinnej, ciepłej atmosferze. Potem proponuje chłopakowi, by razem wybrali się do babci na Hel. Hanka cieszy się bardzo z wizyty Kamila, pragnęła poznać syna swego partnera. Żałuje, że nie kontaktowali się wcześniej, ale Piotr nie chce poruszać tego tematu, ucina rozmowę.
Podróż do babci kończy się fatalnie. W drodze powrotnej wybucha kłótnia między ojcem i synem, rozstają się w gniewie. Kamil nie może wybaczyć mu krzywd, nigdy nie rozumiał postępowania ojca. Do zmartwień rodzinnych dochodzą problemy w pracy. Po powrocie do domu Piotr odbiera telefon, że jedna z jego pacjentek, Maria, próbowała popełnić samobójstwo. Nie udaje się uratować młodej kobiety, co źle wpływa na psychikę lekarza. Piotr wraca do dawnego nałogu.
Tymczasem poszukuje go Hanka, która nie ma pojęcia, dlaczego jej ukochany, tak nagle zniknął z domu. Uświadamia sobie, że właściwie w ogóle go nie zna, nic nie wie o jego przeszłości. Bo Piotr faktycznie skrywa mroczną tajemnicę. [TVP]Produkcja: 2009
Premiera: 30 lipiec 2009

Reżyseria:


Muzyka:


Obsada:
Piotr
Hanka
Kamil, syn Piotra
Maria
Marta, była żona Piotra
Weiss, szef Piotra
"Mały"
matka Piotra
terapeuta Maciek
pacjent Ludwik
pacjent Mirek
pacjentka Ewa
pacjent Henryk
pacjent Radek
pacjent Waldemar Malec
pacjentka Dorota
pacjentka Teresa
pacjent Zbyszek
dziewczyna w melinie
pielęgniarka
pielęgniarka
chłopak w izbie przyjęć
terapeutka Magda
barman
pielęgniarka Krysia
lekarka Katarzyna
lekarz
pielęgniarz Janek
ruda pielęgniarka
wyrostek
chłopak na głodzie
sąsiadka
i inni.


IMDb (angielski)
Wikipedia (polski)


03.170316

(POL) polski,


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz